KLEJENIE ŻYLAKÓW

VENASEAL

Klejenie naczyń żylnych to najnowocześniejsza i jedna z najbezpieczniejszych metod leczenia żylaków, o skuteczności popartej odpowiednimi badaniami klinicznymi. Odbywa się ambulatoryjnie, pod kontrolą USG; pacjenta znieczula się miejscowo. Zabieg jest skuteczny w 95-98% przeprowadzonych przypadków i zyskuje zainteresowanie wśród osób, które obawiają się nie tylko skomplikowanej procedury medycznej, związanej z tradycyjnym leczeniem żylaków, ale także długotrwałej rekonwalescencji, czy choćby wymogu stosowania pończoch uciskowych.

Innowacyjna terapia oparta jest na zastosowaniu kleju tkankowego VenaSeal, który wykorzystuje się  do procesu zamknięcia żył, zlokalizowanych w kończynach dolnych, a odznaczających się niewydolnością. Zabieg wykonuje się pod kontrolą lekarza specjalisty; jest on wysoce bezpieczny ze względu na gęstą formułę samego kleju oraz dzięki dopracowanej sekwencji jego aplikacji.

Jak przebiega klejenie żylaków?

Zabieg klejenia żylaków to metoda pozwalająca na uniknięcie ryzyka związanego z uszkodzeniem struktury nerwowej podczas leczenia żyły odstrzałkowej, co często ma miejsce przy zastosowaniu procedur opartych na działaniu termicznym. Sam zabieg jest mało skomplikowany i polega na dostarczeniu kleju medycznego o gęstości miodu do światła żyły za pomocą cewnika. Venaseal to specjalnie opracowany na bazie cyjanoakrylu preparat, który doprowadza do pełnego zamknięcia niewydolnego odcinka żyły w sposób skuteczny i bezpieczny dla pacjenta. Pozwala to uniknąć nie tylko znieczulenia tumescencyjnego, ale także interwencji chirurgicznej, czy użycia temperatury.

Efekty zabiegu klejenia żylaków.

 

Procedura jest przyjazna pacjentom, jej wysoka skuteczność szybko przynosi ulgę i komfort osobom poddanym klejeniu żylaków. Rekonwalescencja przebiega sprawnie i umożliwia szybki powrót do codziennej aktywności. Co niezmiernie istotne, dzięki tej nowatorskiej metodzie udaje się uniknąć siniaków, wybroczyn i konieczności noszenia pończoch uciskowych.

Klejenie żylaków – komu poleca się to rozwiązanie?

Zabieg klejenia żylaków za pomocą preparatu VenaSeal ( lub innego kleju tkankowego na bazie cjanoakrylu  – Venexu) poleca się pacjentom, u których stwierdzono chorobę tętnic kończyn dolnych, osobom otyłym, ze słabą tolerancją kompresjoterapii, a także tym, które mają znacznie ograniczoną zdolność poruszania się, wynikającą z dolegliwości związanych z chorobami zwyrodnieniowymi stawów. Są to pacjenci, u których precyzyjne dobranie wyrobów uciskowych wiąże się z przeciwskazaniami lub jest po prostu kłopotliwe. 

mnie

Jestem chirurgiem naczyniowym i specjalizuję się w kompleksowej diagnostyce oraz leczeniu chorób układu krążenia. Wspieram również profilaktykę chorób naczyń krwionośnych oraz działania zapobiegawcze dalszym postępom już występujących schorzeń.

© 2019 Rafał Ziólkowski | wszystkie prawa zastrzeżone