SKLEROTERAPIA

Skleroterapia to bezoperacyjna metoda leczenia żylaków i naczynek kończyn dolnych.

Na czym polega?

To nieoperacyjny sposób leczenia żylaków, naczynek i poszerzeń żylnych. Specjalista obstrzykuje okolice chorobowo zmienionych żył specjalnym preparatem (kilkanaście nakłuć). Ten z kolei powoduje stany zapalne naczyń, a co za tym idzie, zwłóknienie i trwałe zamknięcie żył. Zabieg wykonywany jest przy pomocy bardzo cienkich igieł, a po nim zakłada się rajstopy uciskowe (kompresoterapia).

Po zabiegu

Po zabiegu, przez 7 do 14 dni, należy stosować ucisk. Pozwoli to utrzymać rezultat zabiegu oraz zapobiec powikłaniom. W przypadku wystąpienia dolegliwości bólowych można zastosować chłodne okłady oraz przyjmować paracetamol. Proces gojenia uzależniony jest od indywidualnych cech, takich jak: średnica naczyń czy stopień zaawansowania zmian chorobowych. Trwa od 4 tygodni do 6 miesięcy, w zależności od średnicy naczyń.

Po zabiegu zalecane jest zachowanie normalnej aktywności fizycznej z wyłączeniem czynności nagrzewających, czyli sauny, solarium, przebywania na słońcu czy gorących kąpieli.

Na zabiegi zapraszam do przychodni na terenie Łodzi oraz okolicznych miejscowości

mnie

Jestem chirurgiem naczyniowym i specjalizuję się w kompleksowej diagnostyce oraz leczeniu chorób układu krążenia. Wspieram również profilaktykę chorób naczyń krwionośnych oraz działania zapobiegawcze dalszym postępom już występujących schorzeń.

© 2019 Rafał Ziólkowski | wszystkie prawa zastrzeżone