SKLEROTERAPIA

Skleroterapia

Polega na nieinwazyjnym leczeniu przewlekłych niewydolności żylnych, takich jak żylaki naczyniowe czy pajączki, przy zastosowaniu odpowiednich preparatów wstrzykiwanych w okolice zmienionych chorobowo żył. Zastrzyk wykonywany jest za pomocą niewielkich igieł, a po nim stosuje się kompresjoterapię polegającą na założeniu specjalnych rajstop uciskowych. Skleroterapia Łódź ma na celu dokonanie zwłóknienia oraz obliteracji, czyli skurczenie się naczynia poprzez wywołanie stanu zapalnego. Dzięki temu żylak zanika, nie posiadając w sobie ciśnienia krwi.

Czy warto poddać się skleroterapii?

Przede wszystkim, żylaki usuwane są nieoperacyjnie, a co za tym zabieg jest w mniejszym stopniu inwazyjny dla naszego organizmu. Należy jednak pamiętać, że nie każda osoba może się mu poddać. Silne przeciwskazania dotyczą: kobiet w ciąży oraz chorych na przewlekłą niewydolność żylną.

Jak przygotować się do zabiegu?

Konieczne jest badanie USG, na która lekarz dokona oceny układu żył. Ponadto, przed zabiegiem lekarz zbada czy preparat nie wywoła w naszym organizmie reakcji alergicznej.

Po zabiegu

Kompresjoterapię należy stosować przez następne 7 – 14 dni. Czas ustala lekarz po przeprowadzeniu kontrolnego badania, aby trwale utrzymać rezultat zabiegu i zapobiec możliwym powikłaniom.  Surowe zabronione jest w tym czasie korzystanie z saun, solariów, przebywania na słońcu oraz gorących kąpieli.

Na zabiegi zapraszam do przychodni na terenie Łodzi oraz okolicznych miejscowości

mnie

Jestem chirurgiem naczyniowym i specjalizuję się w kompleksowej diagnostyce oraz leczeniu chorób układu krążenia. Wspieram również profilaktykę chorób naczyń krwionośnych oraz działania zapobiegawcze dalszym postępom już występujących schorzeń.

© 2019 Rafał Ziólkowski | wszystkie prawa zastrzeżone