O mnie

Nazywam się Rafał Ziółkowski, jestem chirurgiem ogólnym i naczyniowym. Specjalizuję się w kompleksowej diagnostyce oraz leczeniu chorób układu krążenia. Wspieram również profilaktykę chorób naczyń krwionośnych oraz działania zapobiegające dalszym postępom już występujących schorzeń.

 W 2002 r. uzyskałem dyplom Lekarza Akademii Medycznej w Łodzi (numer Prawa Wykonywania Zawodu 1505922). W latach 2002-2008 zdobyłem specjalizację z chirurgii ogólnej w Oddziale Chirurgii Ogólnej w III Szpitalu Miejskim im. K. Jonschera w Łodzi, w Klinice Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej Akademii Medycznej w Łodzi, w Klinice Chirurgii Endokrynologicznej Ogólnej i Naczyniowej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz w Klinice Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej Uniwersytetu medycznego w Łodzi. Byłem doktorantem w Klinice Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz w Klinice Chirurgii Endokrynologicznej i Ogólnej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. 

W 2014 r. uzyskałem specjalizację z chirurgii naczyniowej, pracując w Oddziale Chirurgii Naczyniowej i Ogólnej W.S.S. im. M. Kopernika w Łodzi.

Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Naczyniowej i Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Naczyniowej (ESVS)

Dzięki dużemu doświadczeniu i ciągłemu podnoszeniu kwalifikacji, proponuję moim pacjentom nowoczesne i najmniej inwazyjne metody leczenia, które rozpoczynam od wnikliwej diagnozy z użyciem aparatu USG oraz szczegółowego wywiadu. Po uzyskaniu wyników omawiamy możliwe warianty leczenia, wybieramy wspólnie najbardziej optymalny z dostępnych i przystępujemy do działania zmierzającego do rozwiązania zdiagnozowanego problemu zdrowotnego.

Szkolenia

  Brałem udział w Akademii Flebologii, cyklu szkoleń umożliwiających zdobycie pełnej wiedzy na temat diagnostyki i nowoczesnych metod leczenia chorób żył. Szkolenia te obejmowały wykłady teoretyczne i warsztaty praktyczne odbywanych w Polsce w wybranych klinikach zajmujących się flebologią. Staże dotyczą skleroterapii, badania dopplerowskiego, chirurgii żył, technik wewnątrzżylnych, leczenie owrzodzeń i kompresoterapii.
Uczestniczyłem też w licznych szkoleniach diagnostyki dopplerowskiej naczyń krwionośnych szyi, jamy brzusznej, kończyn górnych i dolnych (żył i tętnic) oraz przetok dializacyjnych.

 

Dodatkowe zainteresowania

 • leczenie tętniaków aorty brzusznej i piersiowej oraz tętniaków tętnic obwodowych
 • choroby tętnic obwodowych
 • miażdżycowe zwężenia tętnic szyjnych
 • wytwarzaniem dostępu naczyniowego, czyli dializacyjnych przetok tętniczo-żylnych – ponad 1000 operacji przetok dializacyjnych.
  •  

  • Zabiegi wykonuję sposobem klasycznym i wewnątrznaczyniowym.
  mnie

  Jestem chirurgiem naczyniowym i specjalizuję się w kompleksowej diagnostyce oraz leczeniu chorób układu krążenia. Wspieram również profilaktykę chorób naczyń krwionośnych oraz działania zapobiegawcze dalszym postępom już występujących schorzeń.

  © 2019 Rafał Ziólkowski | wszystkie prawa zastrzeżone